День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: пам’ятаємо заради майбутнього
8 травня Україна разом із європейською спільнотою вшановує День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Цей день є символом глибокої шани до всіх, хто боровся з нацизмом, захищав рідну землю, працював у тилу, пережив роки окупації, концтаборів і втрат. Ми згадуємо мільйони людей, чиї життя були зруйновані найстрашнішою війною ХХ століття.
Освітяни, учні, студенти та вихованці Одещини долучилися до хвилин мовчання, патріотичних акцій, уроків пам’яті, тематичних виставок і просвітницьких ініціатив. Особливу увагу було приділено осмисленню трагедії війни, людських втрат та важливості збереження миру.
Сьогодні український народ знову виборює своє право на свободу та незалежність. Саме тому пам’ять про героїзм покоління Другої світової війни набуває особливого значення та звучить по-новому для сучасної молоді.
Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав життя за мир.
Ми дякуємо тим, хто захищав людство від нацизму.
Ми віримо у Перемогу України та мирне майбутнє.
Пам’ятаємо. Перемагаємо.
