Зовнішнє незалежне оцінювання
випускників системи загальної освіти

НМТ-2024

ДПА скасовано, а вступна кампанія відбуватиметься за особливою процедурою

Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту

Демонстраційні варіанти НМТ-2024

Поради, які допоможуть успішно скласти НМТ:

  1. Мотивуйте себе. Як не дивно, але якщо думати відразу про результат – мотивація знизиться, на думку спадатимуть тривожні  побоювання про невдачу, недостатню кількість балів тощо. Позитивний настрій та спокійне зосередження та процесі навчання значно збільшує шанси на перемогу, а впевненість  усуває перешкоди шляху до успіху.
  2. Складіть план роботи. Наявність чіткого плану дозволить правильно розподіляти навантаження, контролювати свої досягнення та швидше досягти бажаного результату. Рівень сприйняття інформації  у кожного індивідуальний.  Відповідно, план навчання повинен враховувати вже наявний обсяг знань, тип  інтелекту, наявність додаткових навчальних навантажень та психофізіологічні особливості.  Ставлячи кінцеву мету, варто переконатися, що вона досяжна.  Іноді самостійно скласти дієвий навчальний план не просто, тому варто подумати про допомогу професіоналів.
  3. Намагайтесь вести здоровий спосіб життя. Дуже важливо підготувати організм до роботи. Здоровий сон, правильне харчування і рівномірний розподіл навантаження та відпочинку дозволять бути максимально ефективним.  Доведено, що нестача рухової діяльності, необхідних вітамінів та мінімальне перебування на свіжому повітрі можуть стати причиною: втоми, апатії, погіршення уваги та пам’яті.
  4. Користуйтесь Інтернет-платформами. В Інтернеті можна знайти безліч відео лекцій та відповідей на питання, що стосуються всіх видів курсів та предметів.  Є спеціально розроблені ресурси саме для підготовки до ЗНО/НМТ. Інтернет дозволяє прослуховувати лекції в запису та спокійно надолужувати матеріал, який ви не встигли опрацювати з будь-яких причин.  
  5. Проходьте тести. Проходження тестів дуже важливе при підготовці до ЗНО. Чим більше ви їх пройдете, тим краще будете знайомі з різноманітними типами запитань та зрозумієте з чим вам доведеться зіткнутися на іспиті. Краще виконувати тести з різних джерел під час підготовки. А проходження тесту перед іспитом знижує стрес та дозволяє  ясно побачити свій рівень підготовки.
  6. Робіть нотатки. Ведення нотаток — дуже гарний спосіб оцінити, наскільки ви багато дізналися. Занотовуючи важливі тези під час навчання або повторення, можна краще запам’ятати важливі моменти та значно підвищити свою продуктивність.
  7. Ефективно керуйте часом. Часто учням не вдається встигнути все повторити, вивчити, як завчасно вони б не починали готуватись до ЗНО чи НМТ. Багато хто навіть не встигає пройти тестування, при цьому досконало володіючи знаннями. Вміння керувати часом є вирішальним під час здачі будь-яких іспитів. Тому, готуючись до ЗНО, вправляйтесь виконувати завдання на швидкість. Встановлюйте чіткі часові межі при розв’язанні питань.  
  8. Не залишайте все на останні дні. Не обманюйте себе, тим, що встигнете повторити в останні дні все, що вчили протягом декількох років. Підготовка до ЗНО/НМТ  за кілька днів до здачі лише підсилить тривожність та стане причиною того, що ви заплутаєтесь у своїх знаннях. Готуючись заздалегідь ви також зможете закріпити теми, які не розумієте  або в яких хочете досягти більшого успіху.
  9. Працюйте з групою. Іноді, хоч би як учні не намагалися вчитись, їм не вдається це зробити самостійно. Відсутність мотивації та контролю досить негативно впливає на їхню продуктивність. Тому, готуючись до НМТ, варто приєднуватись  до навчальних групи або створювати їх зі своїми друзями. В колективі,  об’єднаним однією ціллю, можна не тільки ділитися своїми знаннями та методами роботи, а й весело спілкуватися з друзями.  
  10. Не бійтеся звертатися за допомогою. Якщо у вас виникають якісь труднощі з матеріалом, не соромтеся звертатися за допомогою до вчителя або батьків.