Матеріали до уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні»
Березень 2022 року став переломним моментом у повномасштабній війні росії проти України. Сили безпеки й оборони України завдяки мужності та стійкості розпочали звільнення міст і сіл, окупованих російськими військами.
21 березня 2022 року українські сили оборони, зокрема 72-а бригада, звільнили село Мощун Бучанського району Київської області. Битва за Мощун стала одним із переломних моментів в історії сучасної України.
Після переможної битви за Мощун було звільнено низку інших населених пунктів України: Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку та інші.
2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину й Чернігівщину, а 4 квітня – Житомирщину та Сумщину, пізніше – населені пункти Харківщини, Херсон.
Звільнення цих міст і сіл стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України, військовій допомозі з боку країн-партнерів, а також свідченням того, що український народ не здасться, буде боротися за свою свободу і перемогу.
Зважаючи на викладене, Міністерство освіти і науки України пропонує до кінця 2023/2024 навчального року провести в закладах загальної середньої освіти для учнів середньої та старшої школи цикл уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації.
Під час підготовки та проведення заходів рекомендуємо використовувати матеріали, розроблені МОН:
1. «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог» (відповідно до підходів для різних вікових груп):
https://mon.gov.ua/…/yak-govoriti-pro-rosijsko…
Матеріали, створені Українським інститутом національної пам’яті:
1. Окремий розділ із матеріалами до річниці визволення (у розрізі регіонів):
https://uinp.gov.ua/…/osvitniy-proyekt-dialogy-pro-viynu;
2. Загальний розділ «Російсько-українська війна: історичний контекст» із важливими статтями, відео, довідковими матеріалами:
https://uinp.gov.ua/…/rosiysko-ukrayinska-viyna…
3. Рекомендації щодо проведення заходів, пов’язаних зі збереженням та вшануванням пам’яті учасників, жертв та загалом подій російсько-української війни:
https://uinp.gov.ua/…/opublik…/zavantazhyty/zavantazhyty
4. Освітній проєкт «Діалоги про війну», створений у співпраці з Героєм України Володимиром Жемчуговим (містить методичні рекомендації до проведення уроків):
https://uinp.gov.ua/…/osvitniy-proyekt-dialogy-pro-viynu
Матеріали Проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги»:
1. «Терапія читанням: як говорити з дітьми про війну» (серія лекцій, інтерв’ю та публічних обговорень): https://www.barabooka.com.ua/terapiya-chitannyam-yak…/