Проєкт “Розумна теплиця”: дитяча ідея, яка потребує допомоги
Ларжанський ліцей Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району має круту ідею – створити «розумну теплицю», де діти здобуватимуть знання не тільки теоретично, а й на практиці.
Це проєкт учня школи Леонова Кирила, який хоче осучаснити шкільну теплицю. Ідея Кирила в тому щоб обладнати теплицю датчиками виміру температури, вологості і т.д. та зробити процес догляду за фізичними показниками розвитку рослин повністю автоматизованим.
Уявіть, що Вам на телефон приходить повний аналіз потреб рослин, які Ви вирощуєте в теплиці (чи потребує поливу, яка температура повітря, чи не перевищені показники). Програма робить вимірювання та налаштовує роботу теплиці створюючи оптимально комфортне середовище для рослин. Процес управління повністю дистанційний. Знаходячись в будь-якому місці ви можете керувати своєю теплицею: за потреби вмикати оприскування, здійснювати провітрювання, слідкувати за розвитком рослин і багато чого іншого. Наскільки такі технології спростять догляд за рослинами в теплиці? Наскільки збільшиться її врожайність? Цікаво!
Кирило на основі наукового підходу вже розробив всі необхідні виміри, програму для автоматизації процесу. Провів випробування програми використовуючи міні версію теплиці. Тепер його мрія реалізувати свій проєкт та створити таку «розумну теплицю» в Ларжанському ліцеї.
Варто додати, що реалізація саме цього проєкту є результатом багаторічного системного дослідження учнів у рамках раціоналізаторських, винахідницьких проєктів та наукових досліджень МАН.
Наші діти – наша гордість! В ліцеї вже реалізували проєкти “Дендропарк в умовах сільської школи”, “Ботанічний сад — простір для навчання і дозвілля”, «Тренажер під відкритим небом «Вільна хода».
Наразі в закладі оголосили збір для втілення дитячої мрії в життя. На зібрані кошти планують придбати необхідні комплектуючі та обладнання.Тут готові навчитися самі та поділитися знаннями з усією областю!
Учні ліцею братимуть участь у всіх етапах: від встановлення систем до аналізу результатів. А інтерактивні заняття допоможуть глибше зрозуміти, як поєднувати науку й екологію.
Якщо бажаєте допомогти та більше дізнатися про проєкт переходьте сюди: https://mycity.one/…/rozumna-teplicya-dlya…