Проведено тренінг міжвідомчої взаємодії
В межах пілотної програми «Безпечне освітнє середовище», що є частиною ширшої програми «Посилення стійкості системи освіти в Україні до надзвичайних ситуацій та відновлення», 1-2 листопада в Одесі пройшов тренінг для команд міжвідомчої взаємодії «Безпечне освітнє середовище». Програма фінансується урядом Японії через Бюро ЮНЕСКО в Україні, а також Глобальним партнерством в освіті (GPE).
На початку тренінгу до учасників тренінгу з вітальними промовами звернулися Чутурич Даніель, старший освітній координатор Бюро ЮНЕСКО в Україні, Шалигайло Антон, заступник Голови Одеської обласної державної адміністрації, Ворохаєв Олександр, депутат Одеської обласної ради.
В перший день було проведено панельну дискусію «Безпека дітей: спільна відповідальність та ефективна взаємодія секторів», спікерами якої стали Савицька Оксана, національний проектний офіцер ЮНЕСКО в Україні, Будник Ольга, Радник-Уповноважена Президента з питань Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту, Лончак Олександр, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Кузьмін Олексій, заступник начальника відділу моніторингу та аналізу дотримання прав людини Управління моніторингу дотримання прав людини МВС, Буханець Руслан, заступник Директора Департаменту – Начальник Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Ситник Надія, начальник Управління організації служби освітньої безпеки Національної поліції України, Лісничук Вадим, начальник Академії патрульної поліції.
Захід став черговим етапом масштабного пілотного проєкту з вдосконалення системи психологічно та фізично безпечного освітнього середовища, ініційованого Міністерства освіти і науки України спільно з Фондом Президента України.
Нагадаємо, Одеська і Житомирська область з нового навчального року пілотують проєкт зі створення психологічно та фізично безпечного освітнього середовища. Залучено 244 заклади загальної середньої освіти, 7400 педагогів та 39000 здобувачів освіти. В нашій області це Балтська, Арцизька, Березівська, Ізмаїльська, Любашівська Овідіопольська територіальні громади.
Тренінг передбачав групові заняття, де учасники аналізували реальні кейси, обговорювали досягнення та виклики в громадах Одеської області, а також розробляли конкретні заходи для забезпечення безпеки в закладах освіти. Практичні сесії охопили питання міжвідомчої координації, реагування на надзвичайні ситуації, фізичної та психологічної безпеки дітей, а також тренування в організації та функціонуванні міжсекторальних команд.
На фінальній сесії учасники представили напрацьовані алгоритми та рішення, які будуть застосовані в їхніх громадах для підвищення рівня безпеки освітнього процесу. Організатори заходу висловили впевненість, що набуті знання та навички сприятимуть розвитку стійкої системи захисту освітнього середовища та слугуватимуть зразком для інших регіонів України.
Тренінг реалізовано за підтримки Бюро ЮНЕСКО в Україні та є важливим кроком на шляху до створення безпечного освітнього простору для кожної дитини в Україні.