НАША МОЛОДЬ НАДИХАЄ!
UPSHIFT — молодіжна програма, яка реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти. Учасники програми навчаються працювати в команді, аналізувати виклики та нестандартно мислити. У процесі роботи з підтримкою ментора команди знаходять рішення проблеми для свого навчального закладу, громади, міста, організації тощо.
Наразі вже проведено 3 набори на відповідну програму в Одеській області. Програма UPSHIFT в Одеській та Миколаївській областях реалізується ГО “Потрібні тут” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Учасниками UPSHIFT в Одеській області вже стали 30 команд, а саме з таких населених пунктів: м. Одеса (13), м. Татарбунари (2), с. Нова Долина (1), с. Курісове (1), с-ще Велика Михайлівка (2), с. Шабо (1), м. Чорноморськ (2), м. Арциз (1), с-ще Овідіополь (1), м. Ананьїв, смт Доброслав, м. Чорноморськ, м. Южне (2), с. Рівне (Розквітівська громада). Загалом у навчальних буткемпах взяли участь 123 учасника віком від 14 до 24 років.
НАД ЧИМ ПРАЦЮЮТЬ?
Команди вирішують проблеми, що стосуються ментального та фізичного здоров’я молоді, екології, IT-освіти, профорієнтації, медіаграмотності, української культури тощо. Перелік проєктів команд перших двох наборів, які зараз знаходяться на етапі реалізації:
Команда “Кібер воїн” з м. Одеса створює освітній курс з кібербезпеки для дітей та дорослих. Зараз команда знімає серію відеороликів по темі курсу.
Команда “Тангар” реалізувала історичний фестиваль “Лицарі Південних Берегів”. Учасниці команди є представницями Асоціації Історичного Фехтування та Реконструкції “Тангар”, яка вже 24 роки на благодійні основі займається різноманітнішими типами активностей для молоді в Одесі. Команда провела середньовічний фестиваль з вільним входом, щоб залучити молодь до цікавого дозвілля та урізноманітнити її повсякденне життя.
Команда “Нове покоління” з м. Татарбунари проводить освітні заходи у школах міста для залучення молоді до гуртка робототехніки.
Команда “Свідомі” проводить для школярів у с. Нова Долина тренінги на тему статевого виховання із залученням експертів.
Команда HUB TAFK у с. Курісове займається створенням молодіжного, безпечного та комфортного простору для соціалізації, самореалізації, творчого зростання й відпочинку студентів Тилігульського аграрного фахового коледжу.
Команда “Free Time” у с-щі Велика Михайлівка активно проводить заходи для підвищення мотивації молоді цікаво проводити своє дозвілля. Також команда створює молодіжний простір.
Команда Arsi реалізовує проєкт “ДивоСвіт” у м. Арциз. Проєкт направлений на підвищення рівня соціалізації дітей з особливими освітніми потребами. Зараз команда проводить різноманітні активності: майстер-класи, зустрічі з психологом з елементами арт-терапії, організовує перегляд навчальних мультфільмів та заняття малюванням з використанням нейромереж.
Команда “ЕРА успіху” створює молодіжний простір у м. Одеса. Проєкт спрямований на створення мультифункціонального простору для творчого самовираження, збагачення знаннями та позаосвітньої активності для психоемоційного розвантаження школярів.
Команда “Молодь наДії” втілює проєкт “Арена дружби” у м. Одеса. Проєкт підіймає проблематику низького рівня соціалізації підлітків й нестачі впевненості у собі. Команда проводить тренінги, арт-терапії, літературні клуби та майстер-класи з фотографування та фотопозування
Команда “Інноваційна група” реалізовує проєкт “Лапками до щастя” у с-щі Овідіополь. В рамках проєкту команда проводить серію просвітницьких заходів з метою підвищення відповідального ставлення жителів громади до безпритульних тварин.
Команда “Лідери майбутнього” реалізовує проєкт “Тепло серця” у с-щі Шабо. В рамках проєкту команда планує створити простір для соціальної згуртованості молоді в селі. Тут проводитимуться різноманітні заходи та ігри, а також буде облаштовано куточок для сортування сміття.
Команда “Жовті Каченята” розробляє курс домедичної допомоги у м. Одеса. В рамках проєкту команда облаштовує спеціальний простір у Фаховому коледжу ОНУ імені І.І. Мечникова.
Команда “Aktion IT” реалізовує проєкт “Інноваційна хвиля” у м. Чорноморськ. В рамках проєкту команда створить освітні курси для молоді та підлітків з програмування, дизайну, копірайтингу, анімації та інших перспективних сфер.
Комада “Час змін” працює над проблемою профорієнтації молоді у м. Одеса. Зараз команда облаштовує простір, де будуть проводитися тематичні тренінги та ігри.
Команда “Змотивовані” реалізовує проєкт “Курси з блогінгу для підлітків” у м. Татарбунари. В рамках проєкту команда створить офлайн курси та проведе фестиваль блогінгу для підлітків, щоб молоді люди могли самореалізуватися та навчилися правильно реагувати на хейт та булінг.
Команда “Лідери думок” втілює проєкт “TimeUp” у м.Одеса. Команда створить для молоді анімаційне відео про тайм-менеджмент та настільну гру, де можна буде попрактикуватися ефективно розподіляти час.
Команда “teens4teens” реалізовує проєкт у м.Одеса, в рамках якого буде створено телеграм-канал з вакансіями для молоді, а також буде організовано зустрічі зі спеціалістами різних галузей.
Команда “VM SportHub” реалізовує проєкт “Інноваційний спортивний марафон” у с-щі Велика Михайлівка. В рамках проєкту команда проведе спортивний фестиваль, який допоможе молоді активно провести час та дізнатися про нові види спорту.
Команда “KOБЗARI” реалізовує проєкт у м. Чорноморськ. Проєкт команди направлений на підвищення рівня національної свідомості серед молоді. Цей проєкт буде поширювати інформацію про українську культуру, мову, історію та розвінчувати міти про Одеську область через короткі відео. Також в рамках проєкту планується завершення зйомок та показ фільму “Чухраїнці”.
Команда “Освітяни” реалізовує проєкт “СофтСпектр” у м. Одеса. В рамках цього проєкту буде створено декілька тренінгів з безконфліктного спілкування та тайм-менеджменту для уразливих категорій молоді (14-20 років).
Третій набір UPSHIFT, буткемп якого пройшов 22-25 лютого, об’єднав ще 10 молодіжних команд. З Одеси в ньому взяли учать 4 команди, а інші 6 команд були з області — м. Ананьїв, смт Доброслав, м. Чорноморськ, м. Южне (2), с. Рівне (Розквітівська громада). Заплановано, що кожен проєкт в результаті охопить як мінімум по 100 бенефіціарів. Команди розв’язують проблеми, що стосуються ментального та фізичного здоров’я молоді, інклюзії, екології, культурної спадщини, самореалізації жінок в суспільстві, медіаграмотності тощо.
ВРАЖАЮЧЕ! ДАЛІ БУДЕ…